Instax Mini 9: nowy aparat od Fujifilm

Aparat Instax mini 9

Jeszcze kilkanaście lat temu wydawało się, że rynek tradycyjnych aparatów fotograficznych nieodwracalnie się załamał. Dziś jednak coraz więcej osób sięga po tego rodzaju urządzenia, a producenci wypuszczają na rynek nowe aparaty, których podstawowa zasada działania nie zmieniła się od kilkudziesięciu lat. Jednym z nich jest Instax Mini 9.

 

Nowości w Instax Mini 9

Instax Mini 9 określany jest jako następca poprzedniego modelu, oznaczanego cyfrą 8. Jego producentem pozostaje zaś nadal firma Fujifilm, znana z oferowania tego rodzaju urządzeń. Na jakie zmiany możemy więc liczyć względem poprzednika? Otóż prawdę mówiąc na bardzo niewielkie, choć z drugiej strony dowodzi to braku jakichkolwiek wad sprzedawanego wcześniej aparatu.

 

Przede wszystkim, Instax Mini 9 został wyposażony w lusterko do popularnych w ostatnich latach zdjęć selfie, dzięki któremu możemy uzyskać większą kontrolę nad kadrem. Drugą najistotniejszą zmianą jest dołączenie specjalnej nakładki na obiektyw, umożliwiającej wykonywanie fotografii z bliskiej odległości.

 

Przegląd trybów fotografowania

Podobnie, jak w przypadku poprzedniego modelu, również i tym razem mamy do czynienia z kilkoma trybami wykonywania zdjęć, przeznaczonymi z myślą o różnych warunkach oświetleniowych. Przełączanie pomiędzy nimi odbywa się manualnie, jednak aparat sugeruje nam poprawne ustawienie (liczne recenzje wykazały, iż radzi sobie z tym znakomicie, w niemal każdym przypadku dokonując prawidłowego pomiaru światła).

 

Nowość stanowi tryb high-key, pozwalający uzyskać jasne fotografie o charakterystycznym wyglądzie. Jeśli zaś unikalna estetyka zdjęć stanowi dla nas priorytet, z całą pewnością powinniśmy wypróbować alternatywne wkłady – nie tylko kolorowe, ale i czarno-białe.

 

Wygląd

Wygląd nowego modelu nie różni się prawie w ogóle od wyglądu jego poprzednika (z wyjątkiem wspomnianego wyżej lusterka). Na uwagę zasługuje jednak bogactwo wersji kolorystycznych: bez problemu jesteśmy w stanie zakupić aparat o intensywnej barwie obudowy – na przykład zielonej czy różowej.

 

Wymiary, waga i ergonomia

Instax Mini 9 jest bardzo lekki (jego waga nieznacznie przekracza 300 gramów) i dobrze leży w dłoni. Choć w porównaniu do smartfona czy zwyczajnego aparatu cyfrowego może wydawać się nieco duży i toporny, wciąż pozostaje wyraźnie mniejszy od typowej lustrzanki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *